Фонд пам'яті Олекси Тихого. Головна сторінка

Олекса Тихий
Біографія

Фото
Судові процеси
Спогади
Твори

 

Українська Гельсінкська Група
Персоналії

Документи

Хронологія

 

 

Права людини
Документи

 

Виступ прокурора Аржанова

(скорочено, говорив 2 годинi i 20 хвилин)

Iдеться не про побутову справу, а про особливо небезпечний державний злочин i антирадянську дiяльнiсть Тихого i Руденка. Обидва вони активно виступають з антирадянською дiяльнiстю. Це противники соцiялiзму, помiчники i агенти ворожих країн. Цi вiдщепенцi i зрадники Вiтчизни з метою пiдриву i послаблення радянської влади виготовляли, помножували, зберiгали i поширювали наклепницькi документи, що плямують радянський державний лад.

Руденко розповсюджував, пiславши до ЦК свiй "Реферат по питанням полiтекономiї" в 1960 роцi. У 1963 роцi (вiн) пiслав до ЦК пiд псевдонiмом "Федоров" антирадянську працю "Всесвiтнiй закон прогресу". У 1972 р. (вiн) пiслав вiдкритий антирадянський лист одному з секретарiв ЦК КПУ. А другий лист -- до вiддiлу Науки при ЦК КПУ. (Вiн) розповсюджував мiж Сахаровим i Турчином антирадянську працю "Енергiя прогресу" i "Економiчнi монологи" в 1974 роцi. Написав i зберiгав антирадянськi вiршi i поеми: "Заграва над серцем", "Прощання з партквитком", "Де ми", "Вiдповiдь бувшому друговi", "Перед пуском Канiвської ГЕС". Руденко написав i розповсюджував антирадянськi поеми "Iсторiя хвороби" i "Хрест".

У 1975 р. (вiн) написав антирадянський лист до Сахарова. Написав антирадянське оповiдання "Перший рядок", роман "Орлова балка" -- в 1976 р., "гнозис i сучаснiсть", "Пiсляслово" до "Енергiї прогресу", антирадянський лист до Турчина (1974 р.), знову лист До Сахарова (1976 р.), "Передмову" Григоренка до "Економiчних монологiв", "Не хочеш бути падлюкою -- в тюрму!", "До людей доброї волi", лист на iм'я прокурора Москви i Києва, листи Бердника (1972-1977 рр.), лист до Бориса Ковгара (з ЗО сiчня 1972 р.), "Хронiка опору" В. Мороза, "Iнтернацiоналiзм чи русифiкацiя" I.Дзюби, листи до Барладяну, Й. Терелi, Надiї Свiтличної i багато iнших.

Виготовив, зберiгав i розповсюджував антирядянськi документи: Деклярацiю, Меморандуми чч. I, 2 i 3. Багато з вичислених документiв попало на Захiд, вони були там опублiкованi, а в захiднiх ворожих часописах друковано статтi про них.

Бажаючи бiльш активно дiяти проти радянської влади, Руденко сприятелювався з психiчнохворим Григоренком i в його квартирi, а також у квартирi Гiнзбурга передавав документи iноземним кореспондентам. Вiн помножив i поширив у Москвi (перераховує прiзвища) наклепницький пасквiль "Не хочеш бути падлюкою -- в тюрму!". Давав Гiнзбурiговi документи для передачi iноземним кореспондентам. Лист пхихiчнохворого Йосипа Терелi (Руденко) приймає за факти i використовує в своїх цiлях. (Вiн) виготовив, спiльно з Григоренком, листа-звернення до комунiстiв Америки i Канади. (Вiн же) доручив Григоренковi пiдписати за нього "Послання".........телефонiчне вiв антирадянську розмову з Богданом Ясенем, i ця розмова була опублiкована в часописi "Свобода". Написав листа до Богдана Ясеня, в якому просить, щоб йому допомогли наладнати зв'язок з (Американським?) конзулятом у Києвi, а то московськi дисиденти свобiдно спiлкуються з кореспондентами, а київськi такої можливости не мають.

Олексi Тихому прокурор iнкримiнує його статтi "Українське слово", "Думки про рiдну мову", "Сiльськi проблеми", "Роздуми про українську мову та культуру на Донеччинi", Деклярацiю, Меморандуми чч. I, 2 i 3, а також зберiгання вогнепальної зброї. Прокурор говорить: "Шкiдлива дiяльнiсть Тихого замаскована i продумана. Тихий наполегливо намагався провести її в життя. Тихий твердить, що наявнiсть росiйських шкiл i вузiв це порушення суверенiтету української держави".

Прокурор звинуватив Тихого в примусовiй українiзацiї iншомовних громадян, тому що Тихий писав, що на керiвнi посади не треба приймати тих, хто не знає української мови, i цим сiяв ворожнечу мiж росiйським i українським народами. Прокурор говорив ще дуже багато, а вкiнцi вимагав:

Для Руденка Миколи Даниловича: 7 рокiв суворого режиму i 5 рокiв позбавлення волi за ст. 62, частина 1 Карного Кодексу УРСР. Для Тихого Олекси Iвановича: 10 рокiв таборiв особливо суворого режиму i 5 рокiв позбавлення волi за ст. 62, ч. II i за ст. 222, ч. II. Карного Кодексу УРСР, а також признати Тихого особливо небезпечним злочинцем-рецидивiстом за ст. 26, 42 КК УРСР.

*) © Copyright «Український правозахисний рух». Смолоскп. Торонто, Балтимор. 1978.

 

 


  Р Е К Л А М А :





Украинская Баннерная Сеть




 


Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

© Copyright  S.Bazanov, 1999-2004. All rights reserved. Please send comments and suggestions to webmaster@olexa.org.ua  This page was last updated on 05-01-2005