Фонд пам'яті Олекси Тихого. Головна сторінка

Олекса Тихий
Біографія

Фото
Судові процеси
Спогади
Твори

 

Українська Гельсінкська Група
Персоналії

Документи

Хронологія

 

 

Права людини
Документи

 

Захист Тихого Олекси Iвановича

Адвокат Корецький сказав, що Суд, керуючись ст.III Конституцiї СРСР (В одержанiй копiї так i написано "ст. III Конституцiї СРСР". Має бути ст. 158 – Вид.), назначив його для оборони Тихого О.І., звинуваченого за ст. 62, ч. II i ст. 222, ч. II Карного Кодексу УРСР.

– Я зупинюсь на ст. 222 – "Про зберiгання вогнепальної зброї". У домi матерi Тихого, пiд покрiвлею (солом'яною) в коморi знайдено стару нiмецьку Гвинтiвку, поржавлену майже наскрiзь. Ця обставина повинна притягти особливу увагу. Для того, щоб признати Тихого (винуватим) у зберiганнi зброї, потрiбнi докази. Якими доказами оперував прокурор?

– Гвинтiвку знайдено в домi Тихого, значить, вiн її ховав. Бiльше нi одного доказу не подав. На попередньому слiдствi допитано багато свiдкiв. Всi вони говорять, що старший брат Тихого – Микола – в часi вiйни збирав зброю, яку кидали нiмцi вiдступаючи, i сам партизанив проти нiмцiв. Потiм його покликали до армiї, i вiн згинув на вiйнi, так i не поспiвши розказати кому-небудь про цю гвинтiвку. Маються переконливi докази, що Тихий нiякого вiдношення до гвинтiвки не має.

– Бiльше серйозним є звинувачення Тихого за ст. 62, ч. II Карного Кодексу УРСР. Це зв'язане з антирадянською агiтацiєю i пропагандою. Я не в станi доказати, що тут вiн не винуватий, бо тут провина його доказана, але не в повнiм об'ємi. Уже сам факт пiдписання Тихим Деклярацiї i Меморандумiв так званої Української Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсiнкських Угод мiстить у собi склад злочину. У цих документах Група обвинувачує уряд, немов вiн у 1933 роцi штучно створив голод на Українi, i вживаються такi термiни, як "геноцид" i "етноцид", якi можна вживати лише у вiдношеннi до гiтлерiвських нацистiв. Було сказано, що Тихий у 1972 роцi розпочав свою ворожу дiяльнiсть. Судимiсть 1957 року Тихий вiдбув повнiстю до 15 лютого 1964 року. Значить, 15 лютого 1972 року проминуло 8 рокiв i за цих 8 рокiв Тихий не вчинив анi єдиного проступку; тому сьогоднiшню судимiсть не можна враховувати як рецедив, бо (це) покривається восьмирiчним строком давности. Прошу Суд врахувати i те, що Тихий уже немолода людина i має стареньку матiр, про котру вiн повинен подбати. Прошу врахувати i те, чому Тихий ступив на цей шлях: тому, що на нього мали вплив такi люди, як Лук'яненко i iншi.

*) © Copyright «Український правозахисний рух». Смолоскп. Торонто, Балтимор. 1978.

 

 


  Р Е К Л А М А :





Украинская Баннерная Сеть




 


Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

© Copyright  S.Bazanov, 1999-2004. All rights reserved. Please send comments and suggestions to webmaster@olexa.org.ua  This page was last updated on 05-01-2005