Фонд пам'яті Олекси Тихого. Головна сторінка

Олекса Тихий
Біографія

Фото
Судові процеси
Спогади
Твори

 

Українська Гельсінкська Група
Персоналії

Документи

Хронологія

 

 

Права людини
Документи

 

Процес 1957 року

ВИРОК

Iменем Української Радянської соцiалiстичної республiки
1957 року квiтня мiсяця 18 дня.

Судова колегiя у кримiнальних справах Сталiнського обласного суду у складi:

Головуючого: Москаленка народних засiдателей: Каюда i Ленського

з секретарем: Втушенко з участю прокурора: Сударева (без адвоката)

розглянула в закритому судовому засiданнi в мiстi Сталiно справу про звинувачення Тихого Олексiя Iвановича, 1927 року народження, народженого на хуторi Iжевка, Костянтинiвського р-ну, Сталiнської областi, українця, з вищою освiтою, позапартiйного, одруженого, який жив у мiстечку Олексiїво-Дружкiвка, Костянтинiвського р-ну, Сталiнської обл., по вул. Першотравневiй, 95, працював завiдуючим учбовою частиною Олексiїво-Дружкiвської середньої школи робiтничої молодi, у злочинi, передбаченому ч.I СТ.54-10 КК УРСР.

Матерiалами попереднього i судового слiдства суд встановив:

Пiдсудний Тихий О.І., працюючи завiдуючим учбової частини Олексiїво-Дружкiвської середньої школи робiтничої молодi i, будучи вороже наставленим до ладу, що iснує в СРСР, 16 сiчняi 11 лютого 1957 року в присутностi викладачiв цiєї ж школи висловлював антирадянськi погляди, заявляючи, що радянська школа, начебто, зайшла в тупик i що комунiзм в СРСР не будується.

В час бесiди в Костянтинiвському РК КПУ, на яку був викликаний 12 лютого 1957 року, Тихий також висловив свої антирадянськi погляди на ряд полiтичних питань, зокрема заявивши, що комунiзм в СРСР ми не будуємо, а що будуємо, вiн, Тихий, й сам не знає, що в колгоспах i радгоспах трудящi перебувають у злиденному станi.

Вибори до Рад депутатiв трудящих називав комедiєю, говорив, що демократичний централiзм у теперiшнiй час нiчим не виправданий i несуголосний з демократiєю, що демократiї в Союзi РСР зараз немає, а є вона тепер нiбито у францiї та iнших державах. Що в нас iснує нiчим не виправдана диктатура Комунiстичної партiї i таке iнше.

Впродовж другої половини сiчня i початку лютого 1957 року Тихий склав низку записiв антирадянського змiсту на 14 аркушах, якi зберiгав у себе i в яких робив наклеп на КПРС та радянську дiйснiсть. Виправдував дiї угорських контрреволюцiонерiв заколотникiв i висловлював заклики до повалення державного ладу, що iснує в СРСР.

...У першiй половинi лютого 1957 року Тихий написав листа антирадянського змiсту, котрий спрямував на iм'я голови Президiї Верховної Ради УРСР, i а копiю цього листа передав своїй знайомiй, громадянцi Конюховiй О.І. до Приазовського р-ну, Запорiзької обл.

У цьому листi (у його копiї) Тихий зводив наклеп на КПРС i радянську дiйснiсть, а також закликав до повалення державного ладу СРСР.

У пред'явленому звинуваченнi пiдсудний Тихий О.I. винним себе не визнав, проте пiдтвердив усi факти, викладенi вище, посилаючись при цьому на те, що в його дiях немає складу злочину.

Однак вина Тихого у пред'явленому звинуваченнi доведена повнiстю свiдченням в судовому засiданнi свiдкiв Микитюка, Кулинича, Клиновської, Артюшенка, якi пiдтвердили факти антирадянських висловлювань з боку Тихого, а також речовими доказами у справi – записи i листи антирадянського змiсту (аркуш справи 131, 150, 153,166).

Своїми дiями Тихий О.I. скоїв злочин, передбачений ч.I ст. 54/10 КК УРСР, бо його дiї були спрямованi на повалення, пiдрив i ослаблення державного i суспiльного ладу, що iснує в СРСР.

На пiдставi вищевикладеного, керуючись ст.ст. 296, 297 КПК УРСР, суд засудив:

Тихого Олексiя Iвановича, за ст. 54-10 КК УРСР позбавити волi у виправно-трудовому таборi термiном на 7 (сiм) рокiв з позбавленням прав за п. "а" ст. 29 КК УРСР термiном на 5 (п'ять) рокiв.

Кару Тихому О.І. рахувати з моменту затримання, тобто з 15 лютого 1957 р., залишивши йому мiру запобiжного заходу без змiн: утримання пiд вартою.

Вирок може бути оскаржений до Верховного Суду через Сталiнський облсуд упродовж п'яти дiб з моменту вручення його копiї засудженому.

Голова: (Москаленко)

Народнi засiдателi: (Каюда i Ленський)

 

 


  Р Е К Л А М А :

Украинская Баннерная Сеть
 


Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

© Copyright  S.Bazanov, 1999-2004. All rights reserved. Please send comments and suggestions to webmaster@olexa.org.ua  This page was last updated on 05-01-2005