Фонд пам'яті Олекси Тихого. Головна сторінка

Олекса Тихий
Біографія

Фото
Судові процеси
Спогади
Твори

 

Українська Гельсінкська Група
Персоналії

Документи

Хронологія

 

 

Права людини
Документи

 

Хронологія фонду

1 липня 2002 25 років тому Олексу Тихого було засуджено (вдруге) на 10 років позбавлення волі (особливо суворого режиму) та 5 років заслання за так звану «антирадянську агітацію та пропаганду», а також за «незаконне зберігання зброї». Суд визнав Тихого «виключно небезпечним рецидивiстом».

23 червня 2002 25 років тому у місті Дружківка розпочався суд над правозахисниками Олексою Тихим та Миколою Руденко

18 квітня 2002 45 років тому Олексу Тихого було засуджено (вперше) на 7 років таборів та 5 років позбавлення прав за так звану «антирадянську діяльність»

Лютий 2002 Вийшов журнал «Слово і час» (№2(494)), в якому надрукована стаття про діяльність Фонду («Літературна премія імені Олекси Тихого», стор.95)

27 січня 2002 75 років з дня народження Олекси Тихого

9 листопада 2001 25 років з дня створення Української Гельсінкської групи

19 травня 2001 В приміщенні прес-центру IREX ProMedia/Ukraine (Київ) відбулося нагородження лауреатів конкурсу

6 травня 2001 Благодійний фонд пам'яті Олекси Тихого підвів підсумки другого конкурсу, що проводився в 2000 році, на кращу публікацію на сторінках газет і журналів матеріалів (статей, інтерв'ю, спогадів і т.п.) про Український правозахисний рух в СРСР.

Метою конкурсу було відображення дій українських патріотів, правозахисників і дисидентів по захисту національних, релігійних і політичних прав народу України в СРСР.

3 лютого 2001 на сайте з'явився новий розділ меню «Фото» в якому публікуються фотографії Олекси Тихого.

27 січня 2001  у річницю народження О.І.Тіхого відбулося засідання правління фонду.
У зв'язку з тим, що на конкурс прийшло дуже багато робіт і більшість з них були отримані журі тільки в грудні 2000 року, правління фонду ухвалило рішення перенести терміни підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців і лауреатів.

19 травня 2001 В приміщенні прес-центру IREX ProMedia/Ukraine (Київ) відбулося нагородження лауреатів конкурсу

6 травня 2001 Благодійний фонд пам'яті Олекси Тихого підвів підсумки другого конкурсу, що проводився в 2000 році, на кращу публікацію на сторінках газет і журналів матеріалів (статей, інтерв'ю, спогадів і т.п.) про Український правозахисний рух в СРСР.

27 січня 2000   Відбулося нагородження та вручення премій переможцям та учасникам журналістського конкурсу 1999 року. Фонд оголосив умови журналістського конкурсу 2000 року.

14 січня 2000 –  Підведено підсумки першого конкурсу на кращу публікацію в пресі України про український правозахисний рух в СРСР.. Рішенням журі перша і друга премії не присуджени. Третю премію (500 грн.) присуджено редакції газети "Донеччина". Також рішенням журі встановлено заохочувані премії (100 грн.) для авторів, надіславших роботи на конкурс. 

27серпня 1999 Фонд оголосив конкурс на кращу публікацію в пресі про Український правозахистний рух в СРСР. Призовий фонд 5000 гривень.

9 червня 1999 – в світовій мережі INTERNET з'явився сайт Благодійного фонду пам'яті Олекси Тихого.

Травень 1999 – Фонд підготував до друку книгу "Шаноба й пам'ять", в якій зібрані прозаїчні та поетичні твори про Олексу Тихого.

1997 - 1998 – протягом цього часу фонд публікує декілька десятків статей про Олексу Тихого, Украінський правозахисний рух та свою діяльність у різних газетах Донбасу: "Окно" (Дружківка), "Донеччина", "Жизнь", "Акцент", "Негоциант" (Донецьк), "Вісті", "Злагода" (Слов'янськ), "Краматорская правда", "Краматорский металлург", "Технополис" (Краматорьск), "Вперед"(Артемівськ), "Маяк" (Красноармійськ) та ін.

Червень 1998 – фонд отримав ризограф від Злученого Українського Американського Допомогового Комітету (голова – доктор Лариса Кий). Велику допомогу в доставці цієї друкарської машини подала фірма "Вета" (м.Київ, директор – Сергій Ходаківський).

17 квітня 1998 – Фонд відвідали пані Роксоляна Сіра та відома українська правозахисниця Надія Світлична, які передали фонду кошти, зібрані пластунами куріня "Верховинки" та Комітетом Допомоги школам Донбасу (голова – професор Віталій Кейс). Пані Надія Світлична відвідала місце, де у 1977 році відбувся суд над Миколою Руденком та Олексою Тихим, на якому вона була свідком.

15 жовтня 1997 – Фонд відвідав видатний український скульптор, народний художник України Олександр Павлович Скобліков, який народився в Дружківці, місті де діє фонд і де планується встановити пам’ятник Олексі Тихому. Він погодився зробити пам’ятник. О.П.Скобліков разом з архітектором Н.М.Фещенко підібрали місце, де бажано встановити пам’ятник

8 серпня 1997 Фонд привітав Іван Дзюба, колишній правозахисник, першій міністр культури незалежної України. Він "приємно вражений розмахом роботи" фонду.

9 липня 1997 – Фонд відвідав профессор Ратгерського універститету (Нью-Йорк, США), Президент Комітету допомоги школам Донбасу Віталій Кейс, та його дружина – Тетяна Кейс.

19 червня 1997 – Конечний Юліан Метславович зробив перший благодійний внесок в Фонд.

13 травня 1997 – Благодійний фонд пам'яті Олекси Тихого зареєстровано Управлінням юстиціі в Донецькій області. (Свідоцтво №43)

13 березня 1997 – засновано Благодійний фонд пам'яті Олекси Тихого. Серед засновників – видавництво “ПримаПрес”, страхова компанія “АСКО Донбас Північний”, Дружківське відділення всеукраїнського товариства “Просвіта” та декілька громадян. Фонд очолив Сергій Базанов – директор видавництва “ПримаПрес”, ініціатор створення фонду.

 

 


  Р Е К Л А М А :





Украинская Баннерная Сеть




 


Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100

© Copyright  S.Bazanov, 1999-2004. All rights reserved. Please send comments and suggestions to webmaster@olexa.org.ua  This page was last updated on 05-01-2005